גבר במשבר

 

אחרי שנים של נישואים וחיי משפחה משותפים, אתה מרגיש שאתה ואישתך חיים ביחד אבל בעצם בתוכך אתה מרגיש לבד.

אתה מוצא שבמקום העבודה מעריכים ומכבדים אותך, החברים שלך נהנים מחברתך מתייעצים איתך ורואים בך דמות אמינה וחיובית, אבל כשאתה מגיע הביתה אתה מרגיש שאתה לא קיים. במקום לקבל חום, אהבה והערכה על המאמצים שאתה עושה אתה מקבל רק טענות, מטלות ודחייה.

אתה כבר לא יודע איך לפעול כדי לרצות את אישתך, שום דבר שאתה עושה לא מתקבל בשמחה והערכה מצידה.ואם חשבת שבעקבות המחוות שלך היא תהיה אסירת תודה ונלהבת להחזיר לך בנתינה מצידה, אתה מוצא את עצמך מתאכזב כל פעם מחדש.

אתה מרגיש שעבור אחרים, עבודה, חברות ומשפחה היא תהיה מוכנה להתאמץ,להשקיע, ולהראות במיטבה. אבל איתך היא כאילו אדם אחר.

עם הזמן אתה מוצא את עצמך מתקפל, בכל פעם שאתה חושב לבקש כדי לא לחוות דחייה. אתה מתחיל למעט לשתף אותה בחוויות או בתוכניות שלך כיוון שאתה חושש מתגובה שלילית ולא אוהדת מצידה. אתה מודאג איך הקשר הזוגי שלכם משפיע על הילדים.איך חוסר שיתוף הפעולה והפער בין היחס שלה והיחס שלך אליהם פוגע ומבלבל אותם. אתה חושש איזו סמכות הורית וגברית אתה מעביר להם.

אתה כל כך צמא להרגשה שיש מי שדואג לך, מעריך אותך ונמשך אליך מתוך אהבה ואיכפתיות.וכשזה נמנע ממך אתה מרגיש שאתה רק כלי שמספק מקור הכנסה ושותף להתנהלות ולתחזוקה של הבית. עם הזמן אתה מוותר יותר ויותר כדי למנוע עימותים וצעקות ולא תמיד זה מצליח. התסכול והכעס גורמים בכל זאת להתפרצויות ולפעמים גם כשהילדים בבית.

אתה שואל את עצמך: מה הסיכוי שאפשר יהיה להציל את הזוגיות שלכם?

 

במידה ופנית לאישתך בבקשה לפנות לעזרה של ייעוץ זוגי מקצועי והיא לא מעוניינת, אל תתייאש, תיקח אתה את ההחלטה לקבל יעוץ זוגי עבורך.

גבר במשבר