ייעוץ לאחר בגידה

 

"כל עוד הנר דולק, אפשר לתקן"

– רבי ישראל ליפקין מסַלַנְט –

 

על אף הפגיעה הקשה משבר בגידה לא חייב להסתיים בגירושים

         אני מכירה את הדרך ואוביל אתכם צעד אחר צעד – יחד נצא מהמשבר למקום טוב יותר

 

 

טיפול זוגי לאחר בגידה

בגידה היא משבר כואב ומטלטל שפוגע בתחושת הבטחון והאמון בבני הזוג ובקשר בכלל. גילוי הבגידה משפיע על המצב הנפשי של בני הזוג הנבגדים בצורה קיצונית, הכול סובב עכשיו סביב הבגידה והצורך לחקור אותה. הם חשים כעס, עלבון, השפלה, אכזבה ופגיעה קשה באמון, מרגישים שהעולם חרב עליהם והכול אבוד. הם נעים בתנודתיות בין הרצון להתרחק מבני הזוג הבוגדים לבין הצורך להחזיר לעצמם את האהבה שנגזלה מהם. יש פחד ותחושה קשה שלא יוכלו להתגבר על הבגידה ולבנות אמון מחדש. הם בעיקר לא מרגישים טוב פיסית ונפשית, לא מסוגלים לאכול, לישון ולהתרכז כמו שצריך.

בני הזוג שבגדו ינסו למזער את משמעות הבגידה, ירצו להפסיק את מסכת החקירות, הם ירצו להתחיל דף חדש ולהמשיך הלאה. הם יצטערו על הכאב שגרמו, ינסו לפצות בכול דרך אפשרית, אבל גם ינסו להסביר את הבגידה בחסכים של חום רגשי, תשומת לב ומצוקה שהיו בה לאורך שנים. גם הם מותשים ומעורערים נפשית מהפיצול שיצרו בחייהם, עכשיו הם צריכים להתמודד עם ההשלכות של הבגידה בלי הלגיטימציה למצב הנפשי שלהם.

קשה עד בלתי אפשרי להתמודד עם הסחרור של משבר בגידה לבד, בטיפול זוגי נרגיע ונעשה סדר, נקבע את הכללים להתנהלות כדי לייצר יותר יציבות. טיפול זוגי יאפשר לכם מקום בטוח להציף את כול מה שעובר עליכם והדרכה אישית וזוגית כדי לשפר ולשקם את הזוגיות.

 

ייעוץ זוגי לאחר בגידה – חמשת הפרמטרים להצלחה
טיפול זוגי לאחר בגידה הוא בהחלט מורכב ורגיש. במהלך הטיפול, אנו נעבוד על חמישה פרמטרים אשר ישפרו פלאים סיכויי הצלחתכם להיחלץ מהמשבר:
 

1. לקיחת אחריות על הבגידה.
2. הכרה בפגיעה ובהשלכותיה על הצד שנבגד.
3. הבעת רצון משותף להישאר יחד.
4. מוכנות להשקיע ולתקן את הזוגיות.
5. המהפך – הפיכת הזוגיות לטובה יותר מבעבר

 

איך בונים אמון

 

האתגר הגדול ביותר במשבר בגידה הוא האמון שנשבר, איך יוכל בן הזוג שנבגד לבטוח בצד שבגד? איך הוא יהיה בטוח שזה לא יקרה יותר? איך בונים אמון שנשבר?

אחרי ההתמודדות עם ההלם הראשוני, יתחיל שלב הריפוי על האמון שנשבר. ההצלחה של טיפול זוגי אחרי בגידה תלויה במידה רבה בנכונות של הצד שבגד לייצר אמון, שקיפות ונגישות. להפסיק להסתתר ולהסתיר את הנייד, להיות מוכן להקשיב ולדבר על כאבי הבגידה, להסכים לבלות יותר זמן יחד וליצור קירבה.

הצד שנבגד ילמד בצעדים קטנים לווסת  את ההצפות והתקפי הכעס, להימנע מחיטוט ובילוש, להתחזק פיסית ונפשית, לשקם את הערך העצמי שנפגע ובהמשך להבין ולשפר את החלק שלו בזוגיות שנפגעה.

למרות המשבר ימצאו את עצמם בני הזוג מנהלים שיחות עומק שלא ניהלו במשך שנים. לא רק על מה שקרה אלא על החיים שלהם בכלל. על עצמם, על מה היה חסר, על איך הם רוצים את הזוגיות שלהם. שיחות שפותחות את הלב ומקרבות, נותנות תקווה שאפשר להחזיר את מה שאבד.

בזמן של שיקום המשבר, יעניקו בני הזוג תשומת לב רבה יותר, ע"י תקשורת בוואצאפ או שיחות במשך היום, יוזמה לבילוי יחד ומעורבות גדולה יותר בהתנהלות בבית ועם הילדים.

הפעולות האלו שיגיעו יחד עם סבלנות והכלה לצד הפגוע ומסגרת של טיפול זוגי יהיו המנוף שיוציא את בני הזוג מהמשבר.

 

איך מתמודדים עם זה?


זוגות רבים בהם טיפלתי צלחו את המשבר שנוצר כתוצאה מהבגידה, ואף הפכו את הזוגיות לטובה מאי פעם. במהלך סדרת מפגשים אישיים וזוגיים תקבלו אבחנה מקצועית אודות הדרך המומלצת עבורכם לשיקום הזוגיות, ותגבשו החלטה משותפת כיצד לפעול בצורה שקולה – עבורכם ועבור המשפחה שלכם. בטיפול נייצב את המצב הרגשי, נטפל בפגיעה ותקבלו כלים להתמודדות, שיקום ויציאה מהמשבר הזוגי אליו נקלעתם.
המפגשים משלבים טיפול פסיכולוגי-רגשי עמוק לצד הנחייה מעשית, אשר יחד מובילים לתוצאות יישומיות מהירות.

ההכוונה והתמיכה שתקבלו בדרך לפתרון המשבר הופכים את הטיפול למפגש מעודד ומלא תקווה.

 

"הגענו לאסתי לאחר 23 שנות נישואין מלאי עליות ומורדות, כניסיון אחרון לפני פרידה. צד אחד נבגד ופגוע וצד שני אינו מאמין ביועצים.
היכולת של אסתי לאסוף אותנו, להדריך אותנו ולהחזיר לנו את הזוגיות שאבדה, הייתה מדהימה. חזרנו לאהוב, לשתף ובעיקר לרצות להיות יחד. בלעדיה לא  היינו מצליחים."
ת' פ'
2014

 

ייעוץ לאחר בגידה