גישור זוגי

 

כל פרידה היא ארוע טעון מבחינה רגשית, והדבר אף מתחזק כאשר התא המשפחתי, שהיה עוגן משמעותי בחייו של כל אחד מבני הזוג, עומד להתפרק. בתקופה זו, קשת הרגשות יכולה לכלול כעס, תסכול, חרדה, אכזבה, עצב, אשמה, פחד, חוסר וודאות, ושבירת האמון.

 

בתקופה זו, כל אחד מהצדדים צריך לחשוב על המשך דרכו, ולקבל החלטות אשר ישפיעו עליו לטווח הארוך, במגוון של נושאים, ולגבי ילדים – תהליך הפרידה מטלטל גם אותם וחשוב לשמור על טובתם.

 

מי אנחנו?

 

אסתי גרין, היא מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת מוסמכת מטעם בית המשפט. בעלת יותר מ10 שנות נסיון בטיפול זוגי ומשפחתי, גישור זוגי וליווי תהליכי פרידה. רכשה את השכלתה ואת ההתמחות המקצועית בארה"ב, בעלת תואר MFT, ומנהלת פרקטיקה פרטית ברמת השרון.

 

נלי סנה היא עורכת דין, מגשרת ובוררת בעלת יותר מ 30 שנות נסיון בתחומים משפטיים מגוונים, הכוללים משפט מסחרי, הייטק, עסקי, דיני עבודה, מקרקעין, גיוסי הון, רכישות ומיזוגים, דיני חברות, קנין רוחני, שותפויות ונושאים רבים נוספים. נלי היא בוגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, וכן בוגרת של קורסי ותוכניות גישור של המרכז הארצי לגישור של לשכת עורכי הדין ומשרד המשפטים.

 

שתינו עוסקות בגישור, מתוך אמונה ומחויבות לסייע לצדדים להסדיר את תהליך הפרידה תוך שמירה על כבוד הדדי.

 

ביחד, אנחנו מציעות פתרון כולל הנותן מענה משולב לצרכים של בני הזוג בתקופה מורכבת זו, ומאפשר את "ניטרול המוקשים" הרגשיים, מציאת פתרונות פרקטיים והוגנים לנושאים הכלכליים ודאגה לטובת הילדים, המסייע לבני הזוג להגיע להסכמות ללא צורך בהליכים משפטיים ארוכים ויקרים.

 

למה לצפות?

 

תפקיד המגשרים הוא לנהל את התהליך  ולסייע לצדדים להגיע לפתרון הנושאים הקשורים בחלוקה של הנכסים, במזונות, בהסדרי הראיה של הילדים ובכל קשת הנושאים שהיו קשורים לחיים המשותפים. המטרה היא להשיג הסכמים המקובלים על שני הצדדים, תוך שמירה על טובת הילדים ורווחתם, והסדרת הנושאים הכלכליים מחדש, כדי לאפשר לכל אחד מבני הזוג יוכל להמשיך בדרכו הנפרדת.  התהליך כולל פגישות משותפות עם בני הזוג, וגם פגישות נפרדות עם כל אחד מבני הזוג. כאשר נלי אחראית על הסדרת התנאים וכתיבת ההסכם ואסתי על הליווי הרגשי והמשפחתי בתהליך הפרידה. במהלך הגישור אנחנו נותנות מקום לאינטרסים של כל אחד מבני הזוג, האישיים המשפחתיים והכלכליים.

 

מטרת הליך הגישור הינו להגיע לתוצאה הוגנת והסדרים המקובלים על שני הצדדים, הבאים לידי ביטוי בהסכם כולל. ההסכם יוגש לאישור בית המשפט ויקבל תוקף פסק דין.

 

מתי לפנות לגישור?

 

כאשר הטיפול הזוגי לא צלח, או אם אחד מכם או שניכם הגעתם להבנה והסכמה שעדיף להיפרד, ואתם מעוניינים לנהל את הפרידה בצורה שתשאיר אתכם ביחסים תקינים במקום להחריף ולהקצין את המצב שממילא לא פשוט.

 

פניה לגישור מתאימה לשלב בו אתם בשלים להגיע להסכם שיהיה מקובל על שניכם בכל הנושאים  הקשורים לחיים המשותפים ולנכסים שצברתם, בידיעה שעשיתם את הבחירות הטובות ביותר עבורכם ועבור הילדים שלכם.

 

מה ההבדל בין גישור לטיפול?

 

טיפול זוגי הוא תהליך שנועד לאבחן ולתקן את מערכת היחסים, זוגות יגיעו במצב של משבר במטרה לעבוד על הקשר ולמנוע גירושים או פרידה. במקרים מסוימים הטיפול הזוגי יכול להסתיים בהחלטה להיפרד. ישנם מקרים בהם אחד מבני הזוג כבר החליט להיפרד אך חושש מהתגובה ולכן מעדיף לעשות זאת בנוכחות ובסביבה המוגנת של מטפלת זוגית.

גישור זוגי נועד לפתור קונפליקטים וסכסוכים ולהגיע להסכמה. במקרה של גישור לגירושין תפקיד המגשרים הוא לנהל את התהליך להשגת הסכם, ולסייע לצדדים להגיע לפתרון הנושאים הקשורים בחלוקה של הנכסים, במזונות, בהסדרי הראיה של הילדים ובשאר הנושאים שהיו קשורים לחיים המשותפים.

 

בשורה התחתונה,  גישור לגירושין הוא המשך ישיר של טיפול זוגי שהגיע להסכמה על פרידה. אם הטיפול הזוגי לא צלח מומלץ להמשיך אותו בדרך של גישור לגירושין ולהיפרד בצורה אנושית וחיובית אשר תשאיר כל אחד מכם בהרגשה שמצד אחד הכול נפתר וחוסר הוודאות הוסר ומהצד האחר נשאר הקשר האנושי והמחויבות כהורים וכעת כל אחד יכול להמשיך את חייו.

 

 

 

 

לתיאום פגישת התיעצות ללא עלות:

 

אסתי גרין: 054-2043236
נלי סנה: 052-2469503

 

 

 

 

 

גישור זוגי